Thai Curry
Thaiské karí

Ve vroucí osolené vodě povařte sójové nudličky (podle chuti přilejte sójovou omáčku) a nechte okapat.

V pánvi rozehřejte olej a osmažte asafoetidu a zázvor. Přidejte sójové nudličky a orestujte.

Přidejte ananas, zelí, zeleninu a podlejte kokosovým mlékem (podle chuti přidejte i citrónovou trávu a mangové pyré), osolte a povařte, dokud vše nezměkne.

Pustí-li zelenina málo šťávy, přidejte trochu vody nebo zeleninový vývar.

 


 

Mung channa dal
Mung a čanna dál

V tlakovém hrnci uvařte mung a čanna dál s hřebíčky, skořicí, kuličkami pepře, kurkumou a rajčaty.

Osmažte zelené čili a asafoetidu a zalijte uvařeným dálem. Podle potřeby přidejte vodu. Osolte.

V malé pánvičce rozpalte olej nebo ghí a přidejte hořčici a kmín. Nechte hořčici popraskat a přidejte zázvor, pak čili prášek a nalejte do dálu.

Ozdobte zelenou petrželkou nebo koriandrem.

 


 

Kaikurma
Zelenina v karí omáčce

Uvařte zeleninu do měkka a nechte stranou. Rozpalte olej a osmahněte skořici, hřebíčky, kardamom a zelené čili. Přidejte asafoetidu a rajčata. Přidejte kurkumu, kajenský pepř, mletý koriandr a nechte zpěnit. Přidejte jogurt a sůl.

Přidejte uvařenou zeleninu, promíchejte a chvíli povařte. Nakonec přidejte kokosové mléko. Ozdobte čerstvým koriandrem. Podávejte s rýží.

 


 

Muttai Kose Curry
Zelné karí

Omyté zelí nasekejte na nudličky nebo nastrouhejte. Rozpalte olej a nechte popraskat hořčici. Přidejte čili a urad dál. Když dál zezlátne, přidejte nasekané zelí a kurkumu (pozn.: Pouští-li zelí málo šťávy, přidejte špetku soli nebo podlejte kokosovým mlékem). Až je zelí uvařené, osolte a přidejte kokos. Tímto způsobem můžete připravovat různé druhy čerstvé zeleniny, např. brambory, květák, velké fazolové lusky...

 


 

Počítadlo přístupů od 15.8.2011 border=